Շանհայի ազատ առևտրի գոտու և «Գլոբալ հաբ»֊ի խթանման համաժողով
Հուլիսի 29-ին Դարոյնք ընկերությունն ունեցավ կարևոր ու նշանակալի միջազգային համագործակցության փորձ՝ մասնակցելով Շանհայի ազատ առևտրի գոտու և «Գլոբալ հաբ» ծրագրի խթանման համաժողովին։ Այս միջոցառումը կարևոր հարթակ էր՝ միավորելու Չինաստանի և Հայաստանի արտադրողներին, ներդրողներին ու բիզնես միջավայրի ներկայացուցիչներին։
Համաժողովին մասնակցում էին ոչ միայն Շանհայի ազատ առևտրի գոտու ներկայացուցիչները, այլև մի շարք հայկական արտադրողներ ու ձեռնարկատերեր, որոնք ներկայացնում էին Հայաստանի արտահանման ներուժը։ Միջոցառման հիմնական նպատակը էր ընդլայնել հայ-չինական տնտեսական համագործակցությունը, խթանել տեղական արտադրանքի արտահանումը և բացահայտել նոր շուկաներ։
Դարոյնքը, որպես հայկական քաղցրավենիքի և թխվածքաբլիթների արտադրության առաջատար բրենդներից մեկը, ներկայացրեց իր արտադրանքը՝ ընդգծելով որակը, հայկական ավանդույթներն ու բարդ մշակման տեխնոլոգիաները։ Մեր տեսականին արժանացավ Շանհայի ներկայացուցիչների ուշադրությանը, և քննարկումների արդյունքում ներկայացվեցին մի շարք համագործակցության առաջարկներ, այդ թվում՝
• Արտահանում դեպի Չինաստան՝ Դարոյնք ապրանքանիշի ներմուծմամբ և վաճառքով շուկայում,
• Արտադրության կազմակերպում Շանհայում՝ հայ արտադրանքի տեղայնացված տարբերակով,
• Մասնակցություն Շանհայում անցկացվելիք մի շարք էքսպոներին, որտեղ Դարոյնքը հնարավորություն կունենա ոչ միայն ցուցադրելու իր ապրանքները, այլ նաև իրականացնելու վաճառքներ տեղում։
Այս առաջարկները խոսում են այն մասին, որ Դարոյնքի ապրանքանիշն ունի իրական շանս դառնալու միջազգային բրենդ՝ պահպանելով իր հայկական ինքնությունը և համը։ Ընկերության համար այս համաժողովը ոչ միայն համագործակցության առաջարկների ստացման հարթակ էր, այլև կարևոր մի քայլ դեպի նոր աշխարհագրություններ և միջազգային շուկաներ։

29 июля компания «Даройнк» получила важный и значимый опыт международного сотрудничества, приняв участие в конференции по продвижению Шанхайской зоны свободной торговли и программы «Глобальный хаб». Это мероприятие стало важной платформой для объединения производителей, инвесторов и представителей бизнес-среды Китая и Армении.
В конференции приняли участие не только представители Шанхайской зоны свободной торговли, но и ряд армянских производителей и предпринимателей, представляющих экспортный потенциал Армении. Основной целью мероприятия было расширение армяно-китайского экономического сотрудничества, продвижение местной продукции на экспорт и открытие новых рынков.
Компания «Даройнк», как один из ведущих брендов по производству армянских сладостей и печенья, представила свою продукцию, подчеркнув её качество, армянские традиции и сложные технологии изготовления. Ассортимент вызвал интерес у шанхайских представителей, и в ходе обсуждений были предложены несколько направлений сотрудничества, в том числе:
• Экспорт в Китай с импортом и продажей под брендом «Даройнк» на местном рынке,
• Организация производства в Шанхае с локализованной версией армянской продукции,
• Участие в ряде выставок, проходящих в Шанхае, где «Даройнк» получит возможность не только продемонстрировать свою продукцию, но и осуществлять продажи на месте.
Эти предложения говорят о том, что бренд «Даройнк» имеет реальный шанс стать международным, сохраняя при этом свою армянскую идентичность и вкус. Для компании эта конференция стала не только платформой для получения предложений о сотрудничестве, но и важным шагом к выходу на новые географические и международные рынки.